BERLINORD AKA HRAFNKELL BIRGISSON, 45 LAT, KOPENHAGA

„Zeitgeist”, czyli duch czasu, jest elementem determinującym twórczy proces Hrafknella. Filiżanka „Tea Time Martini Cup”, którą stworzył dla Galerii Mokotów zrodziła się z refleksji nad możliwością poszerzenia funkcjonalności i czasu życia dawnych, zapomnianych filiżanek do kawy. Solidna dawka pracy umysłowej połączonej ze szczyptą sentymentalizmu definiują modus operandi studia Berlinord, które aktualnie usiłuje wypracować najlepszy z możliwych sposobów na symbiotyczne połączenie drewna z metalem. Stwierdził kiedyś, że „design nie polega na stworzeniu swojego własnego stylu, nawet jeśli jest to najszybsza droga do osiągnięcia sukcesu. O wiele ciekawiej jest dać się wchłonąć przez otoczenie”.

http://berlinord.com


Fotograf : Grégoire Alexandre
Stylista : Clémence Cahu
Kreacja kulinarna : Delphine De Montalier

SOPHIE SO, PROJEKTANTKA, 25 LAT, IVRY SUR SEINE

Tak, jak Edward Nożycoręki, Sophie So ma igły, nożyczki i magiczne palce. Już jako dziewczynka szyła ubranka dla swoich lalek Barbie, zanim zaczęła projektować dla siebie. Uczyła się w Atelier Chardon Savard, następnie w paryskiej Académie de Coupe. Jest jednym z tych rzadko spotykanych „ufoludków”, które z przyjemnością rano wstają, aby pójść do szkoły.. Odnalazła tę przyjemność w atelier Carvena, gdy wspólnie z koleżanką urzeczywistniały projekty Guillaume’a Henry’ego. Dla tej sesji zdjęciowej Sophie So zmaterializowała najbardziej szalone pomysły, w tym czerwoną sukienkę-spadochron (jej ulubioną) zaprojektowaną dla Galerii Mokotów.

sophiie.so@gmail.com

Fotograf : Grégoire Alexandre
Stylista : Clémence Cahu
Kreacja kulinarna : Delphine De Montalier

 

 

MATIJA COP, 26 LAT, ZAGRZEB

Matija twierdzi, że moda jest dla niej takim samym kierunkiem ekspresji artystycznej, jak każdy inny. Tworzone przez nią ubrania są pretekstem do podkreślenia piękna obiektu, który zmienia się zależnie od oglądającego lub osoby, która je nosi. Dla Galerii Mokotów zaprojektowała kreacje, których niewiarygodna bryła przywodzi na myśl projekty architektoniczne. Wykonane są z octanu winylu, zaawansowanego technologicznie tworzywa, które pozwala zmieniać formę ubrania. Kameleon przyszłości…
http://www.notjustalabel.com/matija_cop

Fotograf : Grégoire Alexandre
Stylista : Clémence Cahu
Kreacja kulinarna : Delphine De Montalier